Leírás
Gyakorlati alkalmazás
- használat előtt és után mindig fertőtlenítse a készülék fejét
- helyezze a készüléket bekapcsolt állapotban a fájdalmas terület fölé néhány milliméterrel és tartsa ott addig, amíg le nem jár a készülék által jelzett 4 perc. Ezt megismételheti még 1x vagy 2x közvetlenül egymás után, hogy tünetei enyhüljenek
- naponta akár 3-5 alkalommal is alkalmazhatja a kezelést, tünetei függvényében
A készülék jellemzői
A Miolite készülék mindkét végén kis kezelőfejek találhatók. Az alsó és felső állkapocs külső felülete kényelmesen végig pásztázható az egyenes nyak végén lévő kezelőfej segítségével.
A másik (ívelt) nyak a felső és alsó állkapocs belső felületének, valamint az ínynek az utolsó fogig történő elérését és kényelmes végig pásztázását szolgálja különösebb erőfeszítés nélkül, a tartó kéz természetes helyzetében.
A Miolite polarizált fényterápiás készülék alakját körültekintő ergonómiai tapasztalatok alapján fejlesztették ki, hogy jó illeszkedést biztosítson a tenyér formájához jobb- és balkezesek esetében egyaránt.
A polarizált fényterápia hatásmechanizmusa
A polarizált fény jelentősen fokozza az immunkompetens sejtek aktivitását, stabilizálja a vörösvérsejtek sejtmembránját és extra mennyiségű oxigén megkötésére, megtartására és szállítására serkenti azokat.
A polarizált fénnyel végzett kezelés jelentősen serkenti a T-limfociták aktivitását
A T-limfociták felelősek az emberi testben percről percre keletkező hibás sejtek millióinak felismeréséért és legyőzéséért, amelyek később súlyos betegségekért és rosszindulatú deformációkért válnak felelőssé. Ezáltal ez a kezelés megelőzheti a többé-kevésbé súlyos betegségeket, valamint megkönnyíti és felgyorsítja az elhúzódó betegségekből való felépülést.
Vörösvérsejtek serkentése extra mennyiségű oxigén megkötése, megtartása és szállítása érdekében
A vörösvértestek megnövekedett oxigénmegkötő, -megtartó és -szállítási képessége révén több létfontosságú oxigén áll a sejtek rendelkezésére, amint azt az 1980-as évek elején Fenyő Márta ill. Lengyel Imre professzor, az Országos Érsebészeti Intézet Laboratóriumának osztályvezető főorvosa által végzett kutatómunka bizonyította.
A különböző látható és infravörös közeli hullámhosszak behatolási mélységei a bőrbe
Az elektromágneses spektrum a különböző hullámhosszok széles skáláját foglalja magában, kezdve a nagyon rövid ultraibolya (UV) hullámhossztól a hosszabb, közeli infravörös (IR) hullámhosszig. A polarizált fényterápia (PLT) a látható és közeli infravörös hullámhosszokat használja fel a kezelés során. A bőrbe való behatolás mélysége az adott hullámhossztól függ, így az egyes hullámhosszak esetében eltérő.
Hogyan serkenti a polarizált fényterápia az immunrendszer működését?
Korábbi kutatások bebizonyították, hogy a polarizált fénnyel kezelt sebek és krónikus fekélyek gyógyulásnak indultak. A polarizált fény serkenti a test önvédelmi mechanizmusait. Megállapítást nyert, hogy a sejtvédelem jelentősen felerősödött a fényterápia hatására.
Az aktívabb fehérvérsejtek a baktériumok nagy részét fagocitálták.
A polarizált fénnyel végzett kezelést követően a fehérvérsejtek (neutrofil granulociták) aktívabbá váltak: az intercelluláris (sejtmenbránnal körülhatárolt és a sejt alkotóelemeivel kitöltött, sejten belüli tér) térben lévő baktériumok nagy részét fagocitálták (bekebelezték). Korábban az intercelluláris baktériumok nagymértékben akadályozták a sebgyógyulást.
Az immunvédelem bizonyított növekedése
A vizsgálatok során készült mikroszkópos felvétel igazolta, hogy a polarizált fénykezelést követően a neutrofil granulocitáktól eltérő, az immunvédelem magasabb fokát képviselő fehérvérsejtek száma , mint a limfociták, monociták és eozinofil sejtek, szignifikánsan megemelkedett a mikroszkóppal vizsgált kenetben.
A sejtes védekezés mellett a humorális védekezést is stimulálták (nem sejtekhez kötött, hanem közvetve a sejtek által termelt ellenanyagokkal való védekezés.) Az egyetlen kezelés után vett sebváladék mintájának immunelektroforézise kétségtelenül igazolta nyolcféle létfontosságú immunglobulin abszolút mennyiségének szignifikáns növekedését. A polarizált fény magasabb szintre emelte az emberi szervezet védelmét – magyarázza kutatását Fenyő Márta.
Laboratóriumi vizsgálatok igazolták a polarizált fény stimuláló hatását. A későbbi kutatások eredményeinek köszönhetően a polarizált fény immunrendszerre gyakorolt serkentő hatása laboratóriumi vizsgálatokkal többször igazolódott in vitro és in vivo is: kimutatták, hogy a polarizált fény serkenti a T-limfociták aktivitását a vérben.